Атака на тахикардия може да има различен характер и естество на произход. Физиологични атаки не се нуждаят от специално лечение, но нощните видове могат да доведат до сериозни последици. Във всеки случай, е необходимо да се знае как да се дръпне една атака на тахикардия, особено ако сърдечно-съдовата система е всяко отклонение. Способността да се справите навреме проява на тахикардия у дома понякога става жизнено важно условие.

обща информация

Както знаете, на нормалния сърдечен ритъм в покой е между 60-80 удара в минута, както и възрастните хора - до 100 удара в минута. Увеличение на сърдечна честота над 120 удара, наречени тахикардия. Този феномен може да бъде хронична, причинено от определени аномалии на сърцето. В някои случаи има пароксизмална тахикардия.

Атака тахикардия е внезапно преходно повишение на сърдечната честота. Под влиянието на няколко фактора сърдечната честота по време на атака може да бъде 150 -250 удара / минута и последния от 1 до 60-70 минути. Това явление може да се случи поради редица причини както ендогенни и екзогенни. В зависимост от характера и тежестта на аномалиите на нейното проявление тежест оценявани по различни начини: някои атаки изчезват, а други - се нуждаят от специално лечение.

Атаката на тахикардия механизъм на възникване и прояви

физиологични компоненти

Най-вероятно драматично увеличение на сърдечната честота се дължи на естествената реакция на влиянието на външни фактори. Това явление, наречено физиологичен тахикардия, не носи сериозен риск за здравето и са сами в елиминирането на провокативни действия и да се гарантира застой.

Има следните основни причини за атаки физиологичен тахикардия:

1. Психологически претоварване, емоционален изблик и нервен стрес.
  2. Прекомерното упражнения.
  3. Екстремни условия на околната среда (запушен стая, шум, вибрации) и неблагоприятни климатични промени.
  4. Прекомерният прием на храна, т.е.. Д. Преяждането или консумират храни с изключителна вкус (твърде горчиви, лютиви, и така нататък. Д. чиния).
  5. Прекомерната консумация на алкохол, кафе или напитка на мощност;
  6. Алергичната реакция.

Тахикардия може да доведе до временно повишаване на телесната температура. По този начин, беше установено, че нарастването на телесната температура от 2-3 ° С води до честа сърдечната контракция при 20-25 удара / мин.

Това, което отличава физиологичен тахикардията на патологии? Ние можем да се разграничат следните основни характеристики: постепенно увеличение на сърдечната честота и липса на болка в сърцето. Продължителността на този вид явления обикновено е не повече от 9-10 минути. Най-важното - постепенно отслабване на сърцето, като същевременно се гарантира застой.

механизъм процес

Патологична тахикардия се генерира от ендогенни фактори, докато атаки като състояние причина провокира външни причини. Основните заболявания, които могат да подсилят сърцето могат да бъдат разграничени:

• треска;
  • различни остра интоксикация и отравяне.

Механизмът на възникване на атаки патологична тахикардия се дължи на повишена продукция на катехоламини и нарушение на електролитния метаболизъм в сърдечния мускул. В резултат на тези процеси се появят функционални нарушения чрез увеличаване на възбудимост на нерв и органични нарушения водят до увреждане на миокарда. Като правило, атаката повдига комбинирания ефект на двата фактора.

Един от най-опасните прояви на патологията на опции е пароксизмална тахикардия. характеризира с внезапни пристъпи на тахикардия. Честотата на контракциите рязко достигне 180-250 удара / мин и се поддържа на това ниво по време на атаката (от 2-3 минути до 1-2 часа). При условие, 2 вида пароксизмална тахикардия: камерна и надкамерна видове. Най-опасното камерна тахикардия. което води до лоша циркулация, белодробен оток, а понякога - загуба на съзнание. Той се произвежда предимно от заболяване на коронарната артерия. Тахикардия, предизвикана от високо кръвно налягане, сърдечни заболявания, заболявания на щитовидната жлеза.

проявления

Симптомите на атака на тахикардия зависи от вида и степента на съдово увреждане или инфаркт. Характерна особеност на началото на атаката - внезапното повишаване на сърдечната: сърце като изскочи от гърдите ми. По-нататъшното развитие на патологията причинява симптоми: тежест и дискомфорт в гърдите, замаяност, гадене, обща слабост, задух. Ако не бъде предоставена на първата помощ, тогава има болка в сърцето, потъмняване на очите, студено изпотяване, треперене на пръстите си; слабост може да доведе до загуба на съзнание. Има признаци на психологически характер, и преди всичко, чувство на страх за живота си. Като цяло, атаката започва внезапно и също така внезапно спря.

Мерки за премахване на

Лечение на патологични тип тахикардия може да се раздели на два етапа: атака облекчение и лечение на основното заболяване.

В случай на атака, чиято основна задача е да се използва всичко, което премахва усложнение на заболяването.

Най-важното нещо - време е да се предприемат стъпки за нормализиране на сърдечния ритъм.

Препоръчваме следните действия:

1. Осигуряване на състояние на покой, е желателно да могат да седнат.
  2. Ако след 5-6 минути почивка честота свиване остава над 150 удара / мин и очевидни други симптоми на патологични тахикардия, е необходимо да се обади на бърза помощ.
  3. Провеждане дихателни упражнения: дълбоко вдишване; След това дишането се забавя с опит да се прокара въздух надолу в белите дробове и силен натиск върху очните ябълки. Продължителността на упражняване - в продължение на 2-3 минути, след това се повтаря, при което набор интервала между упражнения за 12-15 секунди.
  4. Потопи лице в контейнер на студена вода.
  5. В началото на атака на тахикардия препоръчва енергично кашлица или повръщане.
  6. Един от упражняване на опциите: просто дълбоко дишане, но винаги с чист въздух. То се извършва бавно, дълбоко дъх и бързо изтичане. Продължителността на респираторни -6-12 минути.
  7. Получаване на лекарства - Corvalol или Valocordin.

Терапията с лекарства, след като вендузи на нападение се извършва строго по лекарско предписание. Лечението се извършва чрез сложни методи предвид състоянието на пациента, възрастта и вида на патологията. Въз терапии представляват антиаритмични лекарства.

Атаките на тахикардия могат да бъдат от различно естество, като повечето от тях не са опасни. В същото време, патологични тахикардия могат да причинят сериозни последствия, така че появата на предупредителни знаци трябва да се обади на бърза помощ и да предоставят първа помощ на вендузи.