ПредишенСледващото

Сигурен съм, че някой ще дойде по-удобно.

Предистория така ... защото съм прекарал 20 години работи в областта на телевизията, аз го мразя :) и почти не гледам :) но имаше нужда от място, където да се създаде телевизора ... Платете за shayze се излъчва и кабелна - лудост ... Сателитна чиния - скъпи morochliva и да се създаде 700 арабски канали дяволите никой не иска :) Има само един изход - T2. Купих си тунер за $ 20, закачен, сложи отвертка, както обикновено, вместо на антени ... нихром))) отиде до магазина, купувам Мисля антената, антената 20 $))) Да ви Th ohreneli?)

Стана така, че аз съм с приятели от детството си с радиовълни и малко знаят какво е това, което по-специално се обучават във военен университет на антена захранващи устройства ... между научния комунизъм, тръгна и друг боклук)))
Тунер аз не се събират, разбира се, но антената е лесно)

Хмм ... изкачи, за да гледате честотата на предавателя)) Тя присъства дори и в инструкциите за тунера.

Оказа се, че във връзка с признаците на DVB-T излъчване се извършва с 4 блокове от 8 канала, и в резултат се получава канал 32.

На примера на региона Киев (хунта капитал :) намери ...

т.е. например за Киев 26,29,31 и 49 канали и те съответстват на честотата на

т.е. Грубо казано, всички честоти Т2 са в диапазона от 500-800 MHz. Това ни дава, но все пак!

Освен това, без да навлизаме в големи въпроси (и повярвайте ми - електромагнитното лъчение е много висока въпрос-е най-трудният въпрос, който някога съм се научат е само електродинамика и разпространение, както повече, освен ако Статистическа Радио Инженеринг)) ще обясни всичко на пръстите на ръцете , Внимание към най-важната точка за разбирането!

Известно е, че силата на магнитното поле "живее" в пространството на "синусоида" или "косинус", на когото е удобно :) Всъщност тя живее тази област, само Бог знае кой го е измислил, а ние се опише законите на вълната :) да бъдем будни за изготвяне ...

Така че нашите честоти 500-800Mgts.

Без да навлизаме в дебрите на теорията на изчисления антени, ние приемаме една проста формула за антена четвърт вълна.
L = 7137 / F, вземе средната честота на 700MHz. 7137/700 = 10.2 cm. ... Всичко е наука :)

Най-простият антена Т2 е празна част от 10 см дълъг radiprovoda :) или дълго отвертка)
и тя изглежда така), макар и все още трябва да се навие F-конектор за 0,5 $, за да се придържаме към тунера ...
Нещо повече, тази "антена" ще работи за всички DVB-T честотна лента.

Тя работи с гръм и трясък. Ето една снимка в къщата ми.

"Rіven" се разбира ниво на сигнала и "Yakіst" е съотношение onoshenie сигнал / шум. Но тъй като аз нямам високо се издига около къщата, тя не е силна фигура ... В бетон сградата на високи води, можете да получите в противоречие съотношение сигнал / шум от 50%, а нивото на 100%, и тя ще "прескочи". Защото метала около dohrena и всичко ще се рита вълните като футболна топка на терена, но за разлика от играта, при всяко отражение, нов "истински" вълна, която ще се развива с останалата част - намеса (в училище е физика: ), и т.н. и т.н. Какво да се прави. наваксване със сигурност!

Най-добрите опции са на антена Харченко. Сводести ръцете на телта в 5-та минута.

отличната й съвпадение на характерните импеданс (справката предвид hondavoda (и не само hondavoda) предполагам, че дългите страни на дължината на вълната на ромб-1/4 желаните)

и антена Балтика въпреки че аз предпочитам Carlsberg :)), въпреки че може да бъде Tuborg :)

това е чудесен antenna- широколентов вълна вибратор. Точки. широколентов достъп) е по-дебел от банката в диаметър, особено широколентов), всичко е в мрежата в изобилие за тази антена.
Това отнема мизата с гръм и трясък и метрови вълни телевизия.

Ние разкриват тук, че антената за $ 20 (на цената на която съм ohrenel)

Красиво. ))) Глупаци - извършване носове ... Аз да разберат, че не всички научени антена, но имат по-купувач ... това е прекалено ... това е една и съща линия антена 2 Харченко, леко променена ... В интерес на истината, ние отбелязваме, че има нано-базирано устройство в центъра на антената ...

Има много добра. svetodiodik важно, която сигнализира приведен в действие и $ 20 (добре, обикновени потребители, по-безопасни, когато нещо блести :) ... и няколко кондензатори за съвпадение антена импеданс и приемник. Антената Харченко, че не е необходимо, защото на успешна конфигурация на антената.

Как иначе може да направите, ако жицата не работи, и на външния вид е важен. Вие купувате $ 3-4 всеки GSM антена) лежах на GSM сигнализация "Лун". Това е глупаво парче картон в пластмасова кутия!
И производителите на тези антени не могат да си позволят да продават тази част от $ 4 по-скъпо ... Ами това не е Digital Video Broadcasting - Terrestrial, не космически технологии))

На мястото изглежда.

Смущения не е отменен, в сграда ЕПК ... това е чудовищно, и тя трябваше да изтърпи 0.5 на стената извън къщата.

И така нататък, всички 4 канала, а не само да хване каналите в региона Запорожие))) Да не се наистина да разберем как е :)) все едно 500 км)), но тя работи, въпреки че е шумна ...

Защо да плащате повече?

На последно място, тук е друг ... това е чудо на нанотехнологиите струва 850 USD = $ 35 CARL!

Разпознаване антена Харченко. все още има с какво напрежение, което в случая няма смисъл ... или по-скоро цифров сигнал е само в случай на открит терен, без отражения. А най-тъжното в стоманобетонните конструкции ефектът от това ще бъде като парче тел ...

Надяваме се, някой ще дойде по-удобно)

Всички JDM. и знания за антени) и разбира се по света.

Свързани статии

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!